Escambia County Teachers of the Year

2018 Escambia School District’s Teachers of the Year

 

 

Jim Allen Elementary                         Lacey Brown

 

Alternative Education                         Naretha Evans

 

Bailey Middle                                     Erin Unruh

 

Bellview Elementary                           Janet Kay Spencer

 

Bellview Middle                                 Tyvanna Boulager

 

Beulah Academy of Science                Elizabeth Mott

 

Beulah Elementary                              Brandy Paynter

 

Blue Angels Elementary                     Kathleen Moriarty

 

Bratt Elementary                                Susan R. Ward

 

Brentwood Elementary                       Gordon Wade

 

Brown-Barge Middle                          Megan Judge

 

Byrneville Elementary Inc.                 Brittany Marshman

 

Camelot Academy                              Alexandria Palmer

 

Hellen Caro Elementary                      Angelia Grimes-Graeme

 

N.B. Cook Elem. Sch. of the Arts      Christy Ueberroth

 

Cordova Park Elementary                   Jessica Kelly

 

Ensley Elementary                              Rosita Robsono-Watson

 

Escambia High                                    Maria Valica

 

Escambia Westgate                             Amy Bates

 

Ferry Pass Elementary                       Sara Frassetti

 

Ferry Pass Middle                              Michelle Tomlin

 

Global Learning Academy                  Nichaka Tribbey

 

Reinhardt Holm Elementary               Cynthia Morrissette

 

Lakeview School                                 Cheryl Jones

 

Lincoln Park Primary                          Ashley Phillips

 

R.C. Lipscomb Elementary                Bonnie Shiflett

 

Longleaf Elementary                           LaKevia Green

 

L.D. McArthur Elementary                Stephanie Harris

 

McMillan Pre-K                                 Stephanie Collins

 

Molino Park Elementary                    Sara Calhoun

 

Montclair Elementary                         Ryan Graber

 

Myrtle Grove Elementary                  Cassie Mense

 

Navy Point Elementary                      Pamela Mayo

 

Northview High                                  Raja Atallah

 

Oakcrest Elementary                          Lynda Shald

 

Pensacola High                                    Yolanda Daniels

 

Pine Forest High                                 Karen Longoria

 

Pine Meadow Elementary                  Angela Wilson

 

Pleasant Grove Elementary                Kaylin Roy

 

Ransom Middle                                  Barbara Baxter

 

Scenic Heights Elementary                 Amber Sheridan

 

O.J. Semmes Elementary                    Natasha Burton

 

Sherwood Elementary                         Megan Wolter

 

George Stone Technical Center           Reynaldo Delacruz

 

A.K. Suter Elementary                       Jessie Harms

 

J.M. Tate High                                   Ursula LaMontagne

 

Title 1                                                 Rebecca Herzog

 

Ernest Ward Middle                           Yolanda Wilkins

 

Warrington Elementary                       Tonya Morris

 

Warrington Middle                             Rochele Glover

 

Booker T. Washington High               Cheryl Rembert

 

C.A. Weis Elementary                        Emily McMillan

 

West Florida High                               Tiffany Odom

 

West Pensacola Elementary                Jacqueline Jensen

 

W J. Woodham Middle                       Lori Miller

 

  1. H. Workman Middle                       Lisa Bloodworth

 

Not Submitting a Name: Judy Andrews Center, Escambia Charter, Jacqueline Harris Prep. Academy, PATS Center, and Pensacola Beach Elementary

Share: